Fotky legálně již od pár korun!

Fotobanky

 

Grafici, webdesigneři, flash animátoři, kameramani ... pracujte pro fotobanky

Jste grafik/grafička/webdesigner/3d grafik/kameraman ovládáte bravůrně některou z těchto aplikací: Illustrator, photoshop, corel, flash, a nevíte co se svými výtvory hledáte někoho kdo vaši grafiku použije a zaplatí a ještě by jste nejraději pracovali z tepla domova pak je tu práce právě pro vás jsou to fotobanky.

Zní to divně fotobanky chtějí přece fotky … pravda je taková že v dnešní době fotobanky prodávají nejen fotografie ale také illustrace (jak bitmapové photoshop, ale především illustrace (*.eps)), videa, flash animace, 3d rendery… prostě prodávají jakýkoliv grafický výstup. Jako fotograf se do mikrofotobank dostanete poměrně obtížně. Jako grafik velmi snadno a to z mnoha důvodů … fotografů a fotografií mají fotobanky už poměrně slušné množství takže vybírají jen nejkvalitnější fotografy a nejkvalitnější fotky. Kdežto ostatních profesí je ve fotobankách poskrovnu takže třeba illustrace se prodává mnohem lépe než fotografie a ve stovce nejprodávanějších souboru jednoznačně kralují illustrace a jiné nefotografie. Dnes se prací pro mikrofotobanky živí poměrně slušné množství českých fotografů (amatérů - kteří se od prvních pokusů velmi slušně vypracovali) a nyní je tu skvělá šance pro grafiky kteří chtějí tvořit to co je baví a chtějí si nejen vydělávat ale i se bavit tím jak moc často se jejich dílko prodává a jak ho vylepšit aby se další verze prodávala lépe.Jednuše řečeno kvalitních fotek je hodně kvalitní grafiky málo.


Formát souborů:

U bitmapových obrázků (photoshop, 3D programy) = JPG v co největší kvalitě a rozlišení (doporučuji alespoň 2000*3000 , minimum je 4MPX tedy součin stran obrázku musí být menší jak 4000000 pixelů)

Vektorové ilustrace se na většině fotobank přijímají ve formátu EPS verze 8 + vygenerovaný JPG soubor. EPS má velikostní omezení (5MB - tedy ideální je používat starší verzi illustrátoru a nástroje jejichž použití nezvětšuje neúměrně soubor )

Po uspěšném nahrání souborů je nutno zadat co nejvíce klíčových slov v angličtině vystihujících vaši illustraci.. tedy slova podle kterých to zákazník najde. Stačí se inspirovat u podobných obrázků.

Prodej Illustrací v jednotlivých fotobankách:

Doporučuji prodej v následujících fotobankách, v ostatních to má smysl také ale tyhle dvě patří mezi fotobanky kde je nejvyšší počet stažení na obrázek:

Shutterstock

Cena: vše za 25 centů (postupem času s počtem prodaných fotek se dostanete na 0.33 0.36 0.38 dolarů za fotku). Ač je to asi nejmenší cena ve srovnání s ostatními fotobankami. Nicméně počet stažení na jeden obrázek může být i 500-1000 za 1 rok , nebo 20-30 denně (v měsíci kdy je váš obrázek novinkou)

Poznámka: Při nahrávání vektorů v rámci vstupních testů, tedy po registraci nahráváme pouze jpg náhledy ve velkém rozlišení. Po úspěšné registraci nahráváme přes html rozhraní nebo ftp oba soubory (eps verze 8 + jpg tedy obrazek.eps+ obrazek.jpg)

Dreamstime

Cena: 4 dolary ale pozor
Poznámka: Při nahrávání vektorů je nejdříve nutné nahrát JPG soubor (v co největší velikosti) počkat na jeho schválení a teprve potom přiložit EPS verzi

Nejlepší zahraniční mikrofotobanky aneb kde se vám bude dařit

Shutterstock.... jednoduše NUMBER ONE ... kdo není v této fotobance ... jako by nebyl ... tahle fotobanka změní váš život

submit.shutterstock.com
- registrace fotografů

Dreamstime ... druhá nejlepší fotobanka co se týče výdělků přístupná bez vstupních testů, ideální pro lidi co to chtějí zkusit, ale pěkné zisky až při počtu fotek nad 100ks a nádherné přes 1000ks

https://www.dreamstime.com